Konto bankowe dla spółki z o.o. - Wrzesień 2019

Konto bankowe dla spółki z o.o. – Wrzesień 2019

Konto bankowe dla spółki z o.o. Jaki bank wybrać, jaka będzie najkorzystniejsza oferta? - to często słyszane pytanie od przedsiębiorców. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy ranking - konto bankowe dla spółki z o.o. - Wrzesień 2019.

Zwykle nasz pierwszy wybór – konta bankowego dla spółki z o.o. – determinuje z jakim bankiem będziemy współpracować przez lata. Często naturalnie kierujemy się do banku w którym mamy otwarte prywatne rachunki bankowe. Niestety, często przedsiębiorcy przeżywają rozczarowanie ofertą banku i stają przed problemem znalezienia satysfakcjonującej oferty.

By ułatwić decyzje przygotowaliśmy ranking  – konto bankowe dla spółki z o.o. – który kierujemy zarówno do osób planujących otwarcie swojej firmy, jak i doświadczonych przedsiębiorców, którzy z powodzeniem prowadzą swoją firmę.

Kryteria rankingu

W zestawieniu – konta bankowe dla spółki z o.o. uwzględniliśmy następujące kryteria: 

 • koszty prowadzenia konta;
 • koszty korzystania z karty płatniczej;
 • opłaty za wypłaty z bankomatów;
 • ofertę produktową;
 • aktualne promocje.

Ranking konta bankowe dla spółki z o.o. - Wrzesień 2019

Miejsce I

BIZnest Konto – Nest Bank

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za przelewy krajowe (w tym do ZUS i US)
 • 0 zł za kartę debetową

Ranking kont firmowych bankowych otwiera oferta Nest Banku. Oferta BIZnest Konto jest bezwarunkowa i pozwala cieszyć się prawie bezpłatnym rachunkiem bankowym. Prawie, gdyż wpłaty i wypłaty w placówce banku obarczone są kosztami choć trzeba wskazać, że nowocześni przedsiębiorcy rzadko korzystają z tradycyjnej obsługi w placówce.

Wady rachunku – brak możliwości uzyskania jakiegokolwiek kredytu dla spółki czy brak produktów leasingowych*. Niemniej konto w Nest Banku sprawdzi się dla spółek z o.o., które dopiero rozpoczynają swoją działalność biznesową gdzie minimalizacja kosztów jest istotna lub dla firm, które nie potrzebują dodatkowych usług bankowych.

*informacje na dzień 04/09/2019

Miejsce II

Konto Idealna Firma – IDEA Bank

 • 0 zł* za prowadzenie konta
 • 0 zł* za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za przelewy krajowe (w tym do ZUS i US)
 • 0/4,99 zł za kartę debetową 

Miejsce drugie – to propozycja Idea Banku. Co prawda by korzystać z bezpłatnego rachunku należy spełnić warunek comiesięcznego wpływu w wysokości 1 000 zł lub utrzymania średniego salda na poziomie minimum 1 500 zł. W przeciwnym razie opłata za prowadzenie konta wyniesie 9,99 zł. Opłaty za kartę można uniknąć w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w wysokości 400 zł, w przeciwnym wypadku opłata za kartę wyniesie 4,99 zł. 

Darmowe wpłaty dostępne są w ponad 1 000 wpłatomatach, w tym sieci Euronet.

Wady rachunku – konieczność wypełniania warunków. Dwa – problemy banku związku z trudnościami całej grupy Getin. Trzy – brak dostępności finansowania bankowego związku z wyżej wspomnianymi problemami.

Miejsce III

mBiznes Konto Standard – mBank

 • 0 zł za prowadzenie konta przez 12 miesięcy
 • 0 zł 0 zł za wypłaty gotówki powyżej 100 zł z bankomatów Planet Cash, Euronet i BZ WBK S.A
 • 0 zł za 5 krajowych przelewów internetowych (ZUS i US po za limitem bezpłatnym)
 • 0/5 zł za kartę debetową

Miejsce trzecie – to propozycja mBanku. Podobnie jak w przypadku Idea Banku by nie ponieść jakiejkolwiek opłaty za rachunek trzeba spełnić określone warunki. Niemniej limit 5 darmowych przelewów powoduje, że ten rachunek może być kontem bankowym dla mało aktywnych spółek.

W tym zestawieniu mBank zdobywa 3 miejsce, gdyż jako nieliczny na rynku, obok Santander Polska i PKO Bank Polski uruchamia finansowanie kredytowe dla spółek i posiada bogatą ofertę produktów finansowych dla firm w tym leasingu, factoringu czy finansowania handlu.

Cechy dobrych kont bankowych dla spółek z o.o.

Najlepsze konta bankowe dla spółek z o.o. września 2019 mają wspólne cechy:

 • Opłata za prowadzenie rachunku
  90% banków nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku rozliczeniowego dla spółki z o.o.. choć często wymaga to wypełnienia pewnych kryteriów. Jednak zwykle dość łatwo je wypełnić. Stała opłata za prowadzenie rachunku powinna dyskwalifikować bank z opcji wyboru.
 • Opłaty za kartę płatniczą
  Opłaty za karty debetowe do konta bankowego dla spółki wynoszą  ok. 5 zł miesięcznie. Ważne że prawie każdy bank umożliwia opcję uniknięcia opłat. Zwykle jest to wymóg dokonania obrotu kartą na wskazaną kwotę w regulaminie lub tabeli opłat. Za samo wydanie karty banki nie pobierają opłat – koszt wydania karty ponoszą zwykle operatorzy karty.
 • Przelewy internetowe

  W dobie powszechnego dostępu do internetu przelewy internetowe stały się standardem płatniczym. Niestety nadal większość banków pobiera opłaty za realizacje przelewów. W ramach promocji pozwalają skorzystać z kilku bądź kilkunastu darmowych przelewów. Ponad darmową ilość, jeden przelew będzie nas kosztował min. 1 zł. Przelewy błyskawiczne nie są standardem, ale jeśli występują w ofercie to koszt jednego wynosi z reguły 5 zł. Koszty zlecenia stałego i polecenia zapłaty są z kolei z reguły darmowe. 

 • Wypłaty z bankomatów
  Standardem jest darmowe korzystanie z własnych bankomatów. Większość banków ma również podpisane umowy między sobą i oferują darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie kraju i za granicą.
 • Wpłaty gotówki
  We wpłatomatach wpłaty gotówki są z reguły darmowe, w oddziałach bankowych zwykle obsługa kasowa kosztuje. Opłata jest ustalana formułą – procentowo nie mniej niż. 

Pozostałe kryteria:

 • Przelewy do ZUS/US
  Większość banków nie pobiera opłat za przelewy do ZUS/US. Ogólnorynkowa praktyka, która od kilku lat utrzymuje się na rynku produktów bankowych.
 • Przelewy w oddziale banku
  Z reguły płatne, ponieważ zajmują obsługę. Opłaty wynoszą średnio od 4 do 10 zł za przelew.
 • Wypłata gotówki w oddziale
  Wypłata większej kwoty zazwyczaj powyżej 10000 złotych jest płatna. Stawki opłat ustalane są procentowo – wynoszą od 0,15 – 0,5% kwoty bazowej.
Konto bankowe dla spółki z o.o. - Wrzesień 2019

Wsparcie Strefy Przedsiębiorcy

Wspólnie ze Strefą Przedsiębiorcy mogą Państwo wybrać konto bankowe dla spółki z o.o.. Zapraszamy do kontaktu z zespołem Strefy Przedsiębiorcy, od którego otrzymają Państwo profesjonalną pomoc w doborze konta bankowego do potrzeb firmy.

PUBLIKACJE Z CYKLU: FINANSE FIRMY POD LUPĄ

FORMULARZ KONTAKTOWY

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Przewiń do góry